Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 658 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Jak pomáháte Email

SEZNAM FIREM A FYZICKÝCH OSOB, KTERÉ SE ZAPOJILY DO HUMANITÁRNÍ POMOCI SRBŮM NA KOSOVU A V METOHIJI V TERMÍNU 29. - 6.5. 2009, KDY BYLA TATO POMOC ROZDĚLENA V NĚKOLIKA SRBSKÝCH ENKLÁVÁCH

Firmy:

1. STAVBY KUHN, s.r.o. - díky této firmě nám bylo umožněno, abychom pomoc, kterou jsme od vás obdrželi, dovezli těm nejpotřebnějším lidem. Děkujeme touto cestou ještě jednou majiteli této firmy, že nám vyšel vstříc. Finanční hodnota jeho pomoci činila 80 000 Kč.

2.ČESKÁ FIRMA , která se zabývá prodejem dětského oblečení a výbavy, věnovala dětem z Kosova a Metohije nové oblečení ve velikostech od věku 0 - 14 let v celkové ceně 363 239 Kč. Toto oblečení bylo rozděleno všem dětem z Velike Hoče a dále jednotlivým rodinám z Gračanice a Orahovce, zapojeným do projektu "Adopce na dálku". Další část oblečení byla rozdělena romským dětem v táboře Česmin Lug.

3. ČESKÉ VYDAVATELSTVÍ SPIRIT adoptovalo na dálku rodinu Sonji Stanojevićové a přispělo jí částkou 5000 Kč. Malá Emilija tak díky této firmě dostala své vysněné kolečkové brusle. Vydavatelství Spirit kromě finanční částky darovalo rodině ještě ručníky, psací potřeby, bloky na kreslení, vše v hodnotě 3000 Kč. Vedle rodiny Stanojevićových firma Spirit obdarovala ještě rodinu Živky Savićové, která od ní obdržela počítač.

4. ČESKÁ FIRMA zabývající se servisem počítačů věnovala počítače Nemanjovi Nedeljkovićovi a Vojislavu Stolićovi.

 

Fyzické  osoby:

MARTIN VOSÁHLO - díky tomuto dárci všechny děti ve školce "Baltazar" v Orahovci dostaly nové hračky.

Vojislav Stolić, chlapec, který jako malý utrpěl dopravní nehodu, dostal od Martina Vosáhla speciální myš v hodnotě 2500 Kč. Bude ji používat k počítači věnovanému výše uvedenou počítačovou firmou.

Rodině Živky Maksimovićové jsme předali do rukou 50 Euro na nákup léků pro jejího manžela, ten ale bohužel koncem listopadu zemřel.

Rodině Nedeljković bylo předáno 140 Euro. Za tyto peníze si sourozenci Nemanja a Danijela pořídili cestovní doklady a mohou tak začátkem Srpna přijet do Prahy.

Rodině Slavky Tokićové, respektive jejímu nemocnému synovi, jsme předali 20 Euro.

Nakonec jsme z finančního daru od Martina Vosáhla nakoupili hygienické potřeby v hodnotě 1550 Kč, které byly poděleny rodinám z projektu "Adopce na dálku".

ČTENÁŘKA HALÓ NOVIN, která chtěla zůstat v anonymitě, darovala 50 USD a tato částka byla předána rodině Radomira Miciće.

Holčička ANETA MUZIKÁŘOVÁ darovala několik krabic skládačky puzzle "Disney" dětem ze školky "Baltazar. Dvě překrásné panenky "Barbie" se dostaly do Orahovce - jedna do rodiny Djurdji Stolićové a druhá do místní školky "Baltazar".

PETR NOVÁK adoptoval na dálku rodinu Sonji Stanojevićové, přičemž předal našemu sdružení částku 500 Kč, která byla Sonje S. doručena do rukou.

MILAN A EVA JAŠOVI darovali čokoládové zajíčky a vajíčka v hodnotě 1500 Kč, které jsme rozdali dětem ve školce "Baltazar" v Orahovci, Velike Hoči a v romském táboře Česmin Lug.

RICHARD EKERT daroval Draganu Vasiljevićovi, na základě jeho přáni z našeho projektu "Strom přání", kytaru.

Naše sdružení nakoupilo ze svých prostředků pro děti, které dostaly počítač, sluchátka a mikrofony v hodnotě 1356 Kč, abychom s nimi mohli být v kontaktu. Členka sdružení, Lucie Nováková, pořídila ze svých prostředků výtvarný materiál v hodnotě 5000 Kč pro realizaci projektu "Aukce obrázků".

Všem dárcům, kteří se připojili k humanitární pomoci, touto cestou velmi děkujeme a doufáme, že budeme i v budoucnu spolupracovat.

 

Občanské sdružení "PŘÁTELÉ SRBŮ NA KOSOVU"